Ile kosztuje remont domu?

Remont domu to wyzwanie. To także inwestycja, która ma na celu zabezpieczenia twojego dobytku przed uszkodzeniami. Zapewne nurtuje cię wiele pytań, a jedno z nich brzmi: ile wyniesie mnie remont mojego domu? Weźmiemy pod lupę domy – zarówno stare, jak i nowe, duże i małe i postaramy się powiedzieć, od czego tak na prawdę zależy koszt remontu domu.

Od czego zależy koszt remontu domu?

Koszt remontu domu zależy od:

  • jego wielkości,
  • jego wieku,
  • jego stanu,
  • zakresu prac, jakie chcesz wykonać,
  • kosztów materiałów budowlanych i innych (np. zakupu nowych mebli i sprzętów),
  • czy chcesz remont przeprowadzić sam, czy wynajmiesz do tego fachowców.

Wielkość, stan i wiek remontowanego domu

Wielkość, stan i wiek domu oraz zakres wykonywanych prac znacząco wpływają na wzrost kosztów remontu. Tak samo jak koszt materiałów budowlanych. Jak już wspomnieliśmy w artykule o remoncie mieszkań na rynku materiałów budowlanych jest duży wybór i tylko od ciebie zależy, jakich materiałów użyjesz: droższych, tańszych, lepszej jakości, słabszych itp. Doradzimy jednak, że jeżeli chodzi o domy, remont to inwestycja na lata, więc materiały do niego użyte powinny być co najmniej dobrej jakości. Do kosztorysu powinieneś też dodać kilka tysięcy złotych na niespodziewane wydatki, które mogą, a nie muszą się pojawić.

Remont starych domów

Remont starych domów będzie niestety wiązał się z większymi kosztami. Dlaczego? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie tam do wymiany po prostu wszystko: stolarka, elektryka, instalacje wodno – kanalizacyjne itp. Dlaczego tak jest? Nie dość, że po prostu wszystko się zużywa i pora wymienić na nowe, to w latach np. 60. i 70. i wcześniej nie było tak dobrych jakościowo materiałów budowlanych jak dzisiaj, więc jakość wykonania też była inna. Może się jednak zdarzyć, że poprzedni właściciel bardzo dbał o dom i regularnie go remontował, więc pracy dla ciebie nie będzie aż tak dużo.

Remont nowych domów

Nowe domy nie będą potrzebowały wielkiego wkładu finansowego w generalny remont i wymianę np. stolarki, instalacji elektrycznej, czy wodno – kanalizacyjnej, ponieważ prace te były wykonywane już nowocześniejszymi materiałami, które nie zdążyły się jeszcze zużyć, czy zepsuć.

Remont samodzielny, a przeprowadzany rzez ekipę remontową

Masz ochotę sam przeprowadzić remont domu? Wyjdzie cię to na pewno taniej, ale bardziej rozciągnie się w czasie. Jeżeli jednak chcesz go oddać w ręce najlepszych fachowców, zapraszamy do kontaktu. Firma budowlano – remontowa Grupa Flota z Tarnowskich Gór zajmuje się zarówno generalnymi remontami domów – od elektryki po malowanie ścian –  jak i ich lekką “kosmetyką. Mamy w swojej ekipie również projektanta wnętrz, który zaprojektuje wnętrze twojego wymarzonego domu pod twój gust i upodobania. Działamy na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego mailowego lub osobistego. 

Udostępnij

Przeczytaj również

Scroll to Top