Ile kosztuje remont kuchni?

Jeśli masz zamiar w najbliższym czasie remontować kuchnię, na pewno interesuje cię, ile taki remont może kosztować. Wbrew pozorom kuchnia to jeden z najdroższych pomieszczeń w domu do remontowania. Dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój projekt i rozważyć wszystkie opcje, zanim podejmie się tak dużego przedsięwzięcia.

Koszt remontu kuchni – zrób kosztorys

Zanim rozpoczniesz remont kuchni i z bankomatu wyciągniesz dużo pieniędzy na ten cel, zrób kosztorys. Radzimy to wszystkim naszym klientom przed jakimkolwiek budowlanym przedsięwzięciem. Pozwoli to orientacyjnie sprawdzić, ile kasy wydasz na remont. Zalecamy również, aby dołożyć “parę tysiaków” na nieprzewidziane wydatki, które w trakcie trwania remontu mogą wyskoczyć. Mogą, a nie muszą. Jeżeli tak się nie stanie za nadmiar kasy możesz pojechać na wakacje. 🙂

Co wchodzi w skład kosztów remontu kuchni?

Co zatem wchodzi w skład remontu kuchni? Jeżeli mowa o generalnym remoncie, od A do Z, to musisz:

 • wymienić instalację wodną i elektryczną,
 • wymienić instalację grzewczą,
 • położyć nowe płytki,
 • pomalować ściany,
 • wymienić podłogę
 • zakupić nowy sprzęt AGD,
 • zapłacić ekipie remontowej.

Od czego jeszcze zależy koszt remontu kuchni?

Oczywiście koszt remontu kuchni będzie zależał od tego, jaki zakres prac planujesz wykonać (czy wszystko z powyższej listy, czy tylko część), jak również od jej wielkości i standardu wykończenia. Jeżeli zdecydujesz się na produkty z najwyższej półki, musisz się liczyć z tym, że remont będzie droższy. My ze swojej strony możemy doradzić, że produkty ze średniej półki cenowej (jeżeli chodzi o kuchnię) są już tymi dobrej jakości i które wytrzymają długie lata użytkowania.

Koszt remontu kuchni – czy warto zainwestować w projekt?

Remont kuchni można zacząć od projektu i również to wliczyć w koszty. Dlaczego? Da ci to wizualizację, gdzie, co i jak postawić, podłączyć, jak to się zgra kolorystycznie z płytkami i pozostałymi pomieszczeniami w domu itp. Projektanci z firmy budowlano remontowej Grupa Flota polecają się do wszelkiego rodzaju projektów, w tym kuchni i łazienki. Mają dobre oko, niesamowitą wyobraźnię i dobrze umieją doradzić nawet najbardziej wymagającym klientom.

Koszt remontu kuchni – dodatkowe usługi

Prócz usług typowo remontowych, do kosztów remontu kuchni (o ile nie zdecydujesz się tego zrobić sam) musisz doliczyć takie usługi, jak:

 • montaż mebli,
 • montaż zlewozmywaka i baterii,
 • podłączenie kuchenki, płyty indukcyjnej, zmywarki,
 • montaż okapu.

Remont kuchni z firmą budowlano remontową Grupą Flota

Firma budowlano remontowa Grupa Flota z Tarnowskich Gór poleca się zarówno do generalnego remontu kuchni, jak i do mniejszych prac kosmetycznych. Nasi fachowcy znają zasadę, że serce domu, czy mieszkania to kuchnia i należy o nią szczególnie zadbać. Zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie całego kraju.

Udostępnij

Przeczytaj również

Scroll to Top