Oprysk ogrodu przeciwko komarom

Komary są jednym z najbardziej irytujących owadów, które mogą zrujnować letnie wieczory w ogrodzie. Nie dość, że ich brzęczenie jest nie do zniesienia, to jeszcze jak użądlą, skóra swędzi niemiłosiernie. Dlatego warto ochronić siebie i innych użytkowników ogrodu przed tymi “napastnikami”.

Oprysk ogrodu przeciw komarom krok po kroku

Opryskanie ogrodu przeciwko komarom jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby pozbyć się tych uciążliwych owadów. W tym artykule poradnikowym przedstawimy jak krok po kroku opryskać ogród przeciw tym insektom.

oprysk ogrodu slaskie

Krok 1: Oczyszczenie ogrodu

Przed przystąpieniem do opryskiwania ogrodu przeciwko komarom należy upewnić się, że teren jest oczyszczony z wszelkiego rodzaju odpadków, liści oraz innych materiałów organicznych. Komary lubią bowiem składowiska wilgotnych odpadów, w których mogą znaleźć schronienie i miejsca rozrodu. Warto również upewnić się, że woda nie zalega w jakimś miejscu w ogrodzie, gdyż jest to doskonałe mieszkanie dla komarów.

Krok 2: Wybór środka owadobójczego

Po oczyszczeniu ogrodu należy wybrać odpowiedni środek owadobójczy. Najczęściej stosowanymi preparatami są te na bazie perytroidów, które skutecznie zabijają komary oraz inne uciążliwe owady. Ważne jest, aby wybrać produkt, który jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Można również użyć środka bardziej ekologicznego i ekonomicznego, a mianowicie olejków eterycznych zmieszanych z wodą. Komary nie lubią m. in. zapachu lawendy, czy wanilii. Wystarczy do wody wlać kilka kropel olejku i spryskać rośliny. Duży plusem takiego środka odstraszającego jest fakt, iż jest o bezpieczny dla innych użytkowników ogrodu i zwierząt.

Krok 3: Przygotowanie opryskiwacza

Następnie należy przygotować opryskiwacz, którym będziesz rozpylać środek owadobójczy. Można skorzystać z ręcznego opryskiwacza lub oprysku lub elektrycznego. W przypadku ręcznego opryskiwacza należy upewnić się, że jest on w pełni naładowany, a dysza jest w dobrym stanie, a w przypadku plecaka, że nie uległ awarii i jest sprawny po zimie spędzonej w składziku.

Krok 4: Opryskanie ogrodu

Teraz czas na właściwe opryskanie ogrodu przeciwko komarom. Najlepiej jest rozpocząć opryskiwanie od miejsca, gdzie komary najczęściej się pojawiają, czyli w pobliżu zbiorników wodnych, składowisk odpadów oraz obszarów zacienionych. Należy pamiętać, aby opryskiwać rośliny z góry oraz z dołu, ponieważ komary lubią „spotykać się” na dolnych częściach roślin. Uwaga! Oprysku nie należy stosować w godzinach południowych i popołudniowych, gdyż w tym czasie w ogrodzie “pracują” pożyteczne owady, w tym pszczoły. Komary odpoczywają w godzinach rannych, więc wtedy najlepiej zastosować przeciw nim oprysk. Tak jak pisaliśmy również w artykule Oprysk ogrodu przeciwko kleszczom, również oprysk na kleszcze powinien być przeprowadzony w takie dni, gdy nie wieje wiatr i gdy nie będzie padał deszcz. Wiatr może przenieść oprysk w zupełnie inne miejsce, przez co może narazić zdrowie innych użytkowników ogrodu lub sąsiadów, a deszcz spłucze cały naniesiony środek owadobójczy.

Ciekawostka Grupy-Flota

Wiesz, że Polskę zamieszkuje aż 47 gatunków komarów? Nie wszystkie jednak atakują ludzi. Spośród tych wszystkich gatunków ludzi “nie lubi” 36. Najbardziej uciążliwym jest komar niemalaryczny, kłujący, zwany również brzęczącym. Nic więc dziwnego, że również ludzie nie żywią wobec nich głębszych uczuć.

Oprysk ogrodu przeciwko komarom – usługi ogrodnicze Grupa-Flota

Chcesz się pozbyć raz na zawsze komarów ze swojej działki? Tak jak w przypadku kleszczy możemy ci pomóc. Fachowcy z firmy świadczącej usługi ogrodnicze Grupa-Flota z Tarnowskich Gór na Śląsku podejmą się walki z insektami w twoim ogrodzie, abyś ty i twoi bliscy mogli cieszyć się spokojnym latem na tarasie oraz miłymi i bezpiecznymi zabawami w ogrodzie. Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij

Przeczytaj również

Scroll to Top