Oprysk Ogrodu przeciwko kleszczom

Kleszcze są powszechnie występującymi pasożytami, które mogą zagrażać zdrowiu człowieka i zwierząt. Przebywają głównie na trawach, liściach i krzewach, a najaktywniejsze są ciepłą wiosną i latem. Atakują wczepiając się w swoje ofiary w momencie, gdy te przechodzą w pobliżu. Dlatego właśnie ważne jest, aby zabezpieczyć swój ogród przed kleszczami.

Oprysk ogrodu – bezpieczeństwo użytkowników

Kleszcze mimo iż są pożywieniem dla innych insektów, powszechnie są znane z tego, że przenoszą wiele chorób zakaźnych, w tym boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego warto zastosować oprysk przeciwko tym insektom. Użytkownicy ogrodu – ty, twoja rodzina i znajomi oraz czworonożni przyjaciele będziecie mogli bezpiecznie korzystać z jego uroków.

oprysk ogrodu slaskie

Oprysk przeciwko kleszczom – skuteczna metoda

Oprysk ogrodu przeciwko kleszczom jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z tymi pasożytami. Czy da się ich całkowicie pozbyć? To zależy jak duża jest ich populacja, ale w większości wypadków stosowanie oprysków w ogrodzie pomaga pozbyć się wszystkich osobników. W poniższym artykule przedstawimy kilka porad, jak przeprowadzić oprysk i co zrobić, aby ogród pozostał wolny od kleszczy.

Kiedy zastosować oprysk ogrodu przeciwko kleszczom?

Mimo, iż kleszcze najbardziej aktywne są ciepłą wiosną i latem, oprysk przeciwko tym insektom warto przeprowadzić już w marcu, aby nie doprowadzić do ich wylęgu. Chcemy również podkreślić, że jeden raz nie wystarczy, aby wytępić kleszcze. Oprysk należy stosować raz w miesiącu, począwszy od marca, aż do sierpnia.

Oprysk ogrodu przeciwko kleszczom – rady Grupy-Flota

Zatem co zrobić, aby skutecznie pozbyć się kleszczy z ogrodu, by móc wiosną i latem bez obaw korzystać z jego uroków? Poniżej zamieszczamy kilka rad jak odpowiednio podejść do oprysku posesji.

Przygotuj się odpowiednio

Przed przystąpieniem do oprysku ogrodu przeciwko kleszczom należy odpowiednio się przygotować. Warto założyć rękawice ochronne i maskę, aby zabezpieczyć się przed inhalacją substancji chemicznych. Ponadto należy upewnić się, że opryskiwacz jest zdezynfekowany i dobrze naładowany, a mieszanka chemiczna jest odpowiednio rozcieńczona. Co więcej, musisz mieć pewność, że podczas stosowania oprysku w pobliżu nie znajdują się dzieci, zwierzęta oraz inni ludzie, którzy nie są odpowiednio zabezpieczeni.

Wybierz odpowiedni preparat do oprysku ogrodu

Istnieje wiele preparatów do oprysku ogrodu przeciwko kleszczom. Należy wybrać taki, który skutecznie zwalcza te pasożyty, a jednocześnie nie szkodzi roślinom czy innym organizmom żywym. Najlepiej skonsultować się z fachowcem, który doradzi najlepszy preparat do danego typu roślin i terenu. Możesz oprysk wykonać chemicznymi środkami owadobójczymi lub, jak wolisz, naturalnymi. Do wody dolej olejek eteryczny o zapachu mięty, czy cytryny. Kleszcze tych zapachów nie tolerują, a po ich zastosowaniu wyprowadzą się z twojego ogrodu.

Wybierz odpowiedni dzień

Oprysk ogrodu przeciwko kleszczom najlepiej przeprowadzić w dzień bezdeszczowy i bezwietrzny. W przypadku wiatru może dojść do rozprzestrzenienia substancji chemicznych poza teren ogrodu, co może być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. W przypadku deszczu, oprysk może nie być skuteczny, gdyż substancja zostanie natychmiast przez niego spłukana.

Wykonaj oprysk w sposób równomierny

Oprysk ogrodu przeciwko kleszczom należy wykonywać równomiernie, w taki sposób, aby cały teren został pokryty. Należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, w których kleszcze najczęściej występują, czyli na trawy i gęste krzewy, takie jak tuje. Staraj się unikać ogrodów warzywnych i sadów owocowych.

Oprysk ogrodu przeciwko kleszczom – firma ogrodnicza Grupa-Flota

Chociaż oprysk ogrodu przeciwko kleszczom nie jest skomplikowany i zbyt czasochłonny, możesz wynająć profesjonalną firmę ogrodniczą, taką jak nasza Grupa-Flota z Tarnowskich Gór na Śląsku. Fachowcy przeprowadzą zabieg szybko i skutecznie, a ty będziesz się mógł cieszyć bezpiecznym ogrodem przez całą wiosnę i lato. Zachęcamy do kontaktu.

Udostępnij

Przeczytaj również

Scroll to Top