Montaż ogrodzenia panelowego – krótki poradnik

Montaż ogrodzenia panelowego nie jest trudnym zadaniem, jednak wymaga dokładnego przygotowania i wykonania kilku kroków. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak zamontować ogrodzenie panelowe. Dzięki naszym wskazówkom każdy będzie mógł z powodzeniem zainstalować ogrodzenie panelowe na swojej posesji.

Krok 1: Wybór ogrodzenia panelowego

Przed zakupem ogrodzenia panelowego należy dokładnie przeanalizować jego parametry techniczne, takie jak wymiary, grubość drutu czy rodzaj powłoki. Na rynku dostępne są modele 2D i 3D. Dobrze jest wybrać ogrodzenie, które spełni nasze oczekiwania pod względem wytrzymałości, estetyki i ceny.

Krok 2: Wybór słupów i akcesoriów

W zależności od wybranego typu ogrodzenia należy dobrać odpowiednie słupy, np. ocynkowane lub malowane na zielono. Słupy powinny być dostosowane do grubości i wagi paneli. Do montażu ogrodzenia potrzebne będą również śruby, wkręty, kołki rozporowe, kotwy i akcesoria montażowe.

Krok 3: Przygotowanie terenu

Przed przystąpieniem do montażu ogrodzenia musimy przygotować teren. Pierwszym krokiem jest wyznaczenie granic ogrodzenia i zaznaczenie ich, np. przy użyciu sznurka i kołków. Następnie należy usunąć z terenu wszelkie przeszkody, takie jak korzenie drzew czy kamienie, które mogą utrudniać montaż ogrodzenia. Teren powinien być równy, aby umożliwić stabilne i równomierne montowanie paneli.

Krok 4: Montaż słupów

Słupy powinny być ustawione w równych odstępach zgodnie z wyznaczonymi granicami. Przed wbiciem słupów należy wykopać otwory w ziemi o głębokości i szerokości dostosowanej do ich wielkości. Po umieszczeniu i wypoziomowaniu słupów w otworach, należy zabetonować je i pozostawić do wyschnięcia przez kilka dni.

Krok 5: Montaż paneli

Po wyschnięciu betonu możemy przystąpić do montażu paneli. Pierwszy panel należy umieścić pomiędzy dwoma słupami, tak aby był on umocowany na końcu jednego z nich. Następnie przykręcamy go za pomocą śrub i wkrętów, zgodnie z instrukcją producenta. Panel powinien być dokładnie wypoziomowany, aby zapobiec jego skrzywieniu.

Ogrodzenie panelowe – zalety

Ogrodzenie panelowe prócz tego, że jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych na posesjach prywatnych, posiada wiele zalet:

  • Jest stosunkowo tanie.
  • Jest bardzo proste w montażu
  • Zapewnia prywatność i bezpieczeństwo.
  • Dodaje uroku posesji, czy działce rekreacyjnej.
  • Jest trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Montaż ogrodzenia panelowego – czy potrzebna jest podmurówka?

Zastosowanie podmurówki w przypadku ogrodzenia panelowego nie jest koniecznie, ale zalecane. Dlaczego? Podmurówka nadaje większej stabilności, podnosi walory estetyczne płotu. Ponadto rośliny rosnące blisko ogrodzenia nie przerosną na drugą stronę i żadne zwierzę nie zrobi podkopu na naszą działkę.

Montaż ogrodzenia panelowego – Grupa-Flota

Jak widać, montaż ogrodzenia panelowego jest prosty i szybki i na pewno z odpowiednim przygotowaniem każdy sobie poradzi. Jeżeli jednak chcesz to zadanie powierzyć fachowcom, to tylko firmie budowlanej Grupa-Flota z Tarnowskich Gór na Śląsku. To najlepsi eksperci nie tylko od remontów, ale także budowy ogrodzeń. Zadzwoń i umów się na wycenę.

Udostępnij

Przeczytaj również

Scroll to Top